FAQ

Hrací účet
Můžu mít více týmů?
Ne, v rámci fair play hry můžeě mít pouze jeden tým.
Jak změním jméno svého týmu, nebo tým, kterému fandím?
Jméno týmu si hráč nastavuje při vytvoření týmu na začátku soutěže a poté ho již nelze změnit. Jméno klubu bude možné změnit zase na začátku příští soutěže. Tým, kterému fandíš, ti také zůstává napříč celým ročníkem, stejně tak okres, který sis při vytvoření týmu vybral.
Nedaří se mi přihlásit do Gambrinus Fanligy. Co mám dělat?
Zkontroluj si, jestli jsi zadal správný e-mail a heslo. Dej si pozor na velikost písmen, systém rozlišuje malá a velká písmena. Pokud ses registroval přes Facebook, tak heslo nemusíš zadávat a pouze klikni na tlačítko Přihlásit přes Facebook.
Zapomněl jsem své heslo. Co mám dělat?
Heslo si můžeš obnovit na stránce pro obnovu zapomenutého hesla. Potřebuješ znát pouze e-mail, se kterým ses registroval. Na tento e-mail ti pošleme pokyny k nastavení nového hesla.
Změny sestavy
Kolik nových hráčů můžu nakoupit v každém kole?
Každé kolo máš 3 volné nákupy (jako nákup je brán prodej jednoho hráče původně uložené sestavy a nákup nového).
Jak získám další volné nákupy?
Tři noví hráči v každém kole by měla být dostatečná možnost změny sestavy, proto nejsou dostupné další volné nákupy. Pokud potřebuješ udělat výraznější změny v sestavě, použij divokou kartu.
Můžu zrušit nově nakoupené hráče?
Nákupy hráčů můžeš zrušit pouze do uložení sestavy. Poté již pouze provedením dalšího nákupu.
Musím mít nastaveného kapitána?
Ano, každý tým musí mít kapitána vybraného z hráčů základní jedenáctky. Kapitán získává dvojnásobek bodů.
Můžu nechat nějaké místo v sestavě volné?
Ne, všechny posty musí být obsazené. Nekompletní sestava nepůjde uložit, obsazené musí být i všechny posty na lavičce náhradníků.
Můžu měnit sestavu v průběhu kola?
Sestavu lze měnit pouze do uzávěrky daného kola, tj. do začátku prvního zápasu kola 1. fotbalové ligy. Poté je sestava uzamčena, a bude umožněno nastavovat sestavu pro následující kolo.
Proč nemůžu nastavit jako kapitána hráče z lavičky náhradníků?
Kapitán je důležitý kvůli násobení získaných bodů, proto je potřeba, aby byl vybrán z hráčů základní jedenáctky.
Pokud v jednom týdnu nevyužiji 3 volné nákupy, můžu je použít v dalším kole?
Ne, v každém kole máš vždy právě 3 volné nákupy.
Střídání
K čemu je dobré střídání?
Podobně jako ve skutečném fotbale, můžeš vystřídat tři hráče během jednoho kola. Získáš tím výhodu, protože můžeš zvýšit svůj bodový zisk. Vždy se ti bude počítat ten lepší z dvojice střídaných hráčů.
Jaké hráče můžu střídat?
Můžeš střídat libovolné hráče z tvého týmu při dodržení několika pravidel. Oba hráči musí hrát na stejném postu (např. útok), nesmí být ze stejného týmu a jejich týmy v daném kole nesmí nastoupit proti sobě. Zároveň není možné střídat brankáře a hráče, který je označen jako kapitán.
Co když nestihnu nastavit střídání?
Nic se neděje. Stále se ti bude počítat jedenáct hráčů z tvé sestavy, pouze přijdeš o možnost zvýšit bodový zisk výběrem lepšího z dvojice.
Kdy můžu střídat?
Kdykoliv v průběhu týdne do uzávěrky daného kola.
Proč nemůže být střídán kapitán?
Kapitán má unikátní vlastnost v násobení jeho bodů a jeho role v týmu je specifická.
Podle mých statistik některý z hráčů na lavičce získal více bodů než hráč základní sestavy. Kdy se mi jeho body přičtou?
Střídání se vyhodnocují vždy v noci na konci hracího dne – v tuto dobu se odečtou body za hráče základní sestavy a přičtou se body za hráče z lavičky.
Divoké karty
Co je to Divoká karta?
S Divokou kartou můžeš udělat neomezený počet výměn hráčů v průběhu jednoho kola. Hraje se s ní, když potřebuješ udělat ve svém týmu více změn najednou, například když máš hodně zranění, nebo se prostě nedaří. Při použití Divoké karty musíš zůstat v rozmezí svého rozpočtu. Divoká karta ti umožní neomezený počet nákupů až do uzávěrky daného kola. Na jednu sezónu máš tři divoké karty.
Kdy můžu hrát Divokou kartou?
První Divokou kartu můžeš použít v průběhu podzimní části 1. fotbalové ligy, druhou v zimní přestávce (tuto kartu automaticky aktivujeme) a třetí v průběhu jarní části.
Musím při použití Divoké karty udělat všechny přestupy najednou?
Nemusíš, sestavu můžeš uložit vícekrát. Finálně ji musíš mít nastavenou před uzávěrkou daného kola.
Rozpočet a ceny hráčů
Můžu nějak navýšit rozpočet na nákup hráčů?
Ano. Celkový rozpočet se mění podle toho, jak se mění cena hráčů ve tvé sestavě. Pokud tví hráči získávají hodně bodů, zvyšuje se i výše rozpočtu.
Jak se mění cena hráče?
Za každý bod, který hráč v Gambrinus Fanlize získá, vzroste jeho cena o 5 000 Kč. Za minusové body se naopak cena snižuje.
Má nastavení kapitána vliv na cenu hráče?
Nemá. Kapitán pouze získává násobky bodů pro tvůj tým, ale cena hráče se mění podle původních (nenásobených) statistik.
Hráč již získal v daném kole nějaké body, ale jeho cena se nezměnila. Proč?
Cenu hráče měníme vždy na konci hracího dne 1. fotbalové ligy. V noci po odehraných zápasech se tedy kromě ceny hráčů přepočítají i rozpočty.
Co když prodám hráče ze sestavy dřív, než se změní jeho cena?
Hráč je prodán za cenu, kterou má jako aktuální v době prodeje. Pokud tedy prodáte hráče před změnou ceny, tak se tato změna neprojeví do vašeho rozpočtu.
Bodování
Za co se přičítají body?
Body se přičítají za výkony hráčů v jednotlivých zápasech. Jednotlivé hodnoty bodů můžeš najít v sekci Bodování.
Jak se počítají odehrané minuty u hráče?
Každý poločas má striktně 45 min. bez ohledu na prodloužení. Hráč získá 3 body pouze v případě, že odehraje celý zápas. Pokud je střídán v 90.+2. minutě, bude mu započten čas 89 minut na hřišti a získá 2 body.
Kdy se mi přičtou body?
Statistiky aktualizujeme už v průběhu zápasů 1. fotbalové ligy, body se tedy přičítají hned.
Body se mi přičetly k hráčům, ale v hlavičce u žebříčků stále vidím původní počet bodů. Jak je to možné?
Tato situace nastane pravděpodobně hlavně v době, kdy se hrají nějaké zápasy. Žebříčky jsou generovány do několika minut po zisku bodů, není tedy důvod obávat se, že by se body v žebříčkách neprojevily.
Hráč byl označen, že je zraněný, ale přesto nastoupil a získal body. Jak je to možné?
Ikony u hráčů jsou pouze pomocné, nejsou nijak potvrzeny kluby 1. fotbalové ligy a není zaručena jejich 100% jistota. Pokud jsi měl hráče v základní sestavě, tak jsi za něj body získal, v jiném případě samozřejmě ne.
Přestupy hráčů v 1. fotbalové lize
Co se stane, když hráč přestoupí do jiného ligového týmu?
Při přestupu ti hráč zůstává v sestavě, ale nezískává žádné body. Při dalším uložení sestavy ale musí být splněny všechny podmínky (např. podmínka maximálně 3 hráčů z jednoho klubu).
Můj hráč odešel do zahraničí. Co mám dělat?
Můžeš ho nechat ve svém týmu s tím, že bude získávat 0 bodů. Nebo ho můžeš v rámci volných nákupů v daném kole prodat a koupit jiného hráče.
Miniligy
Co je to miniliga?
Miniliga je sekce hry, ve které se porovnáváš jen se svými přáteli. Přináší nový rozměr zábavy, kdy každý týden bojuješ s jiným týmem z vlastní ligy. Soupeřit můžete jak v celkovém pořadí, tak v týdenních minisoubojích.
Jak se miniliga hraje?
V minilize dostanete každé hrací kolo z řad svých přátel nového soupeře. S tím se porovnáváš v daném kole na základě bodů, které získají vaši hráči. V celkové tabulce se pak porovnáváš se všemi týmy na základě bodů z jednotlivých minisoubojů.
Kolik minilig si můžu založit?
Počet minilig není nijak omezen.
Na které kolo je nejlepší nastavit los miniligy?
Záleží to na vás, ale obecně se doporučuje nastavit los na nejbližší kolo. Budete potom mít více duelů se svými kamarády.
Jak si založím vlastní miniligu a jak do ní pozvu kamarády?
Vlastní ligu si založíš kliknutím na tlačítko v hlavičce „založit miniligu“ nebo na tlačítko přímo v sekci Miniligy. Po založení miniligy s unikátním názvem můžeš rovnou pozvat kamarády. Pozvánky do minilig můžeš pozvat pouze kamarádům, kteří jsou registrovaní v Gambrinus Fanlize.
Co znamená datum losu miniligy?
Datum losu se pro zjednodušení nastavuje vždy na den před začátkem nějakého kola 1. fotbalové ligy. O půlnoci na tento den se uzavřou všechny nepřijaté pozvánky a ze všech přijatých členů se systémem každého s každým rozlosuje rozpis ligy na zbývající kola 1. fotbalové ligy.
Kolik členů může mít miniliga?
Miniliga může mít minimálně 2 členy a maximálně 16 členů (včetně tvého týmu), stejně jako je týmů v 1. fotbalové lize.
Co když do data losu nikdo nepřijme pozvánku do miniligy?
Miniliga se zruší a nebude rozlosována. Proto doporučujeme nastavit datum losu na dostatečně dlouhou dobu, aby měli všichni pozvaní přiměřený čas na přijetí pozvánky.
Obdržel jsem pozvánku, ale nyní ji nevidím v aktivních pozvánkách. Co se stalo?
Stav všech neaktivních pozvánek můžeš zobrazit v sekci Miniligy. Pravděpodobně byla pozvánka zrušena administrátorem miniligy.
Založil jsem miniligu a nepozval jsem žádné kamarády. Můžu je ještě nějak pozvat?
Ano, v sekci Miniligy si otevři detail dané miniligy a klikni na tlačítko „Rozeslat další pozvánky“.

Ceny

Ceny pro 30. kolo
Sportovní taška
1. - 2. místo
Sportovní taška

Sportovní taška značky Joma


Celkové pořadí